ראש העיר אלי ברדה נפגש עם נציגי כיתת י”ב ‘יעדים’ מביה”ס רוגוזין

ראש העיר אלי ברדה אירח השבוע בלשכתו 7 מתלמידי ותלמידי כיתה י”ב מביה”ס רוגוזין, המשתתפים בתכנית ‘יעדים’.
התלמידים סיפרו לראש העיר על התהליך המשמעותי אותו עברו בכיתת יעדים: “המורים בכיתה והמחנכת לא ויתרו עלי, ולכן לא ויתרתי גם על עצמי. כיום אני עומד להשלים בגרות מלאה ולהתגייס לצבא”, סיפר יואל, אחד מתלמידי הכיתה. קטיה, תלמידה נוספת בכיתה, סיפרה כי “עשיתי בכיתה תהליך של מציאת המסלול שהתאים לי, וכך לא התייאשתי. אני אשלים בגרות טכנולוגית, ומתכננת להמשיך בצבא בכיוון טכנולוגי וללכת לקורס, שאולי גם יפתח בפניי אופק מקצועי לעתיד”.
“בכיתת יעדים לא רק מקבלים אלא גם נותנים”, ציינה מלי אליגוב, ראש מינהל החינוך, שהשתפה בפגישה. “במסגרת תכנית ‘יעדים בקהילה’, תלמידי ותלמידות הכיתה מתנדבים לאורך שנתיים או שלוש בביה”ס היסודי ‘גיורא יוספטל’, חונכים ילדים ומעבירים שיעורי חברה”. דנית סיפרה על החוויה שעברה כתלמידה בפעילות ההתנדבותית: “במשך שנתיים חנכתי ילדים. זו היתה חוויה מאוד מיוחדת, הרגשתי שאני מקבלת מהילדים חזרה כל מה שאני נותנת להם. לראות שהם מחכים לי, לקבל מהם את הברכות וההתרגשות בסוף השנה, זה הראה לי שיש לי הרבה מה לתת כבן-אדם”.
כיתת יעדים

“אני כראש עיר, ואנחנו בעיריית מגדל העמק, קיבלנו החלטה שלא מוותרים על אף ילד”, אמר ראש העיר אלי ברדה לתלמידים. “מדבריכם, אפשר לראות שאתם יודעים לציין את האנשים שעמדו לצידכם ועזרו לכם לחולל שינוי ולממש את הפוטנציאל שלכם. אני גאה בכם, ובטוח שההשקעה שלנו בכם תוביל אתכם לבנות לכם עתיד מוצלח. אני רוצה לברך גם את העושים במלאכה – בראש ובראשונה מחנכת הכיתה אשר עומדת לצד התלמידים לאורך הדרך, צוות תכנית ‘יעדים’, צוות עמותת ‘תיקון’ המפעילה את התכנית, בית הספר ומינהל החינוך. ניתן לראות מהמפגש עם התלמידים כי יש ברכה בעמלכם”.
בסיום המפגש העניק ניר הרבורגר, המלווה את התכנית מטעם ‘תיקון’, שי לראש העיר – תצלום אמנותי מרשים מעשה ידיה של ליאור שבתייב, תלמידת י”א בתכנית. “אנחנו רוצים להודות לעיריית מגדל העמק ולעומד בראשה על השותפות ארוכת השנים בפיתוח וקיום תכנית יעדים”, אמר ניר.