“עדי יהיו חיינו ראויים לזכרם” – מרכז דרך פולין

במסגרת מרכז הסמינרים ‘דרך’ של קבוצות הבחירה, הפועל בעמותת תיקון, מוקם בשנתיים האחרונות תחום פעילות חדש – הדרכת מסעות בתי ספר לפולין. במהלך הקיץ יצאו שלושה מסעות ראשונים בהובלת מרכז ההדרכה החדש, של בתי הספר “עמקים-תבור”, “מקיף חקלאי נהלל” ו”נופי- הבשור”. זאת, לאחר תהליך הכשרה, למידה ועיצוב משותף עם בתי הספר.
מסעות מרכז ‘דרך-פולין’ הם מסעות ציונים-הומניסטיים, אשר חורטים על דגלם את המאבק בגזענות ובשנאת החינם ואת חשיבותה של מדינת ישראל.
פולין
החניכים שחזרו מהמסעות,סיפרו כי החוויה העוצמתית תישאר חקוקה בליבם לעד. “במסע הבנתי שכדי להיות אדם טוב וכדי להפוך את העולם לטוב יותר, לא מספיק לא לעשות מעשים רעים, אלא יש להתאמץ לעשות מעשים טובים”, כך אמר עידו, תלמיד “עמקים-תבור”, בפעילות הסיכום בבית הספר כשבוע לאחר המסע.
רונית, רכזת המסע של “מקיף חקלאי נהלל” סיכמה את השבוע שעברה, יחד עם מדריכי מרכז ‘דרך-פולין’: “עברנו והעברנו תהליך חינוכי-ערכי חשוב מאין כמוהו. המשלחת התנהלה בצורה מופתית, באווירה טובה וחיובית, בשיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים, בעבודה מאומצת של צוות המחנכים והמדריכים, ואין ספק שכל אלה תרמו להצלחת המסע ולהרגשת ההתעלות שרבים חוו במהלכו.”