תלמידי י”ב הדריכו את בני שכבתם בסמינר “עמיתים” בבי”ס מנור כברי, בהובלת מרכז “דרך”

בחודשים האחרונים עסוקים מדריכי מרכז הסמינרים “דרך” בהדרכת סמינרים לתלמידי תיכון, ובהכשרת צוותים חינוכיים ברחבי הארץ להעברת סיורים וסדנאות לתלמידיהם. מעל 400 תלמידים השתתפו בחודש האחרון בסמינרים של “דרך”, אשר עסקו במגוון רחב של נושאים – החל בדמוקרטיה ואזרחות פעילה, זהות יהודית ריבונית, תהליכי התפתחות החברה הישראלית, חברה וכלכלה ועוד. שירי דויטשר רכזת “דרך” מספרת: “המשותף לכל הסמינרים, הוא היותם מחדשים בתוכניהם לתלמידים, פוקחים עיניים למציאות לא מוכרת ומעודדים עשייה חברתית ואקטיביות בקרב בני הנוער.”סמינר מסע דרומה
את סמינר “מסע דרומה” לתלמידי י”ב מבית הספר כברי-מנור, הדריכו החניכים עצמם.
מספרת שירי: “מזה מספר חודשים שאנו מכשירים קבוצת תלמידי י”ב של ביה”ס מנור כברי להדריך את בני שכבתם כ”עמיתים”. קבוצת העמיתים עברה לימוד בנושא מושגי יסוד בכלכלה, בסיסים בהדרכה ושיחות הקושרות את הלימוד לחברה הישראלית”.

בסמינר, שהועבר לחלוטין על ידי העמיתים משכבה י”ב, ביקרו התלמידים בדרום תל אביב, פגשו מבקשי מקלט, נציגים של האוכלוסייה הותיקה של השכונות באזור, עובדים סוציאליים ממחלקת הרווחה ואת חברת הכנסתסתיו שפיר. לאחר מכן נסעו לשדה בוקר ופגשו את הפזורה הבדואית עם היופי והמורכבות שהיא מביאה.הסמינר הסתיים במצפה רמון, שם פגשובתושבי העיר ובאתגרים שמציבה הפריפריאליות והמדיניות הממשלתית הבלתי-מתערבת.”זו השנה התשיעית שהסמינר עובר בביה”ס,היה סמינר פורה ומוצלח.” סיכמה שירי. כן ירבו.

חניכים בשיחה