סיור של האגף לשיקום שכונות בפעילויות תיקון וקבוצות הבחירה

ביום שלישי 5/5 התקיים סיור של שרה באום, מנהלת תחום גיל רך וגרעינים באגף שיקום שכונות של משרד הבינוי, בפעילות ‘תיקון’ בנצרת עילית.
בסיור השתתפו גם בני תמים, הממונה על שיקום שכונות ויישובי בדואים במחוז צפון של משרד הבינוי, וסימה חמו, סגנית מנהלת המחוז.
המשתתפים ביקרו בבית הספר ‘עצמון’, שם שמעו מרותי שקד מנהלת בית הספר על תהליכי השינוי והצמיחה שעובר בית הספר, ועל המעורבות של עמותת תיקון וקיבוץ המחנכים בבית הספר בשנים האחרונות. לאחר מכן המשיכו למפגש עם מדריכים ועם הורים לחניכים במועדון הילדים בית שוקו ומועדון נוער ‘השכונתית’, ולסיור במתחם קיבוץ המחנכים.
“הפעילות של ‘תיקון’ ושל קיבוץ המחנכים בנצרת עילית מראה לאן ניתן לשאוף ומה הכוח שיכול להיות לפעילות של גרעין בשכונה”, אמרה שרה באום במהלך הסיור. “הפעולה שלכם בשכונה מרשימה מאוד, ואתם מביאים איתכם אידיאולוגיה במלוא מובן המילה.”
תמונה עם שרה באום

בני תמים הוסיף, “רוויתי נחת מהביקור בבית הספר עצמון, יש כאן שילוב אינטרסים שמצמיח את הקהילה כולה. רואים את הפירות של שיתופי הפעולה שנבנו לאורך שנים, וכיצד המוקדים כמו בית שוקו הפכו לעוגן של ממש בשכונה”.
מנכ”לית תיקון לימור סגל סיכמה את היום – “האגף לשיקום שכונות כולו, ושרה בני וסימה בפרט, הם שותפים יקרים ומרכזיים שלנו לאורך שנים במגדל העמק ובנצרת עילית. יש בינינו שיתוף פעולה עמוק ברמה המקצועית, שמוליד תכניות חדשות וחשיבה יצירתית. שמחנו מאוד לארח אתכם בפעילות ובביתנו, אנו מודים לכם מאוד על היום הזה ועל השותפות העמוקה שלכם שתורמת רבות להצלחת הפעילות ולקידום יוזמות חינוכיות וחברתיות בקהילה.”