מחזקים את החברה הישראלית בתקופת משבר הקורונה והשריפה בנוף הגליל

מחזקים את הילדים והמשפחות מנוף הגליל אשר נפגעו מהשריפה
ביום שישי 9 באוקטובר פרצה בנוף הגליל שריפה שהתפשטה במהירות לכיוון העיר. עשרות חברים וחברות מקיבוץ המחנכים ‘משעול’, מגרעין ‘דרור’ ומקהילת ‘הבוסתן’ נרתמו לפעולות הסיוע, ועסקו עד לשעות הלילה המאוחרות בחילוץ תושבים מהבתים, קליטתם במוקדי הפינוי, הפעלת ילדים, חלוקת מנות מזון לתושבים שפונו לבתי המלון ועוד. זאת כסיוע למערך החירום המרשים שהפעילה העירייה, ביחד עם תושבים וגופים רבים נוספים.  אנו מחזקים את כל אלו שבתיהם נפגעו בשריפה ומוצאים הרבה אור ברוח ההתנדבות ושיתוף הפעולה בזמן האירוע. מקווים לשיקום מהיר בתחומי העיר ובטבע הסובב אותה.

מתנדבים בפעילות העירונית במגדל העמק
במהלך הסגר חברי קיבוץ המחנכים ‘ארץ’  במגדל העמק פעלו למען תושבי העיר. מדריכי בית שוקו חילקו ערכות פעילות לבתי החניכים ושמרו איתם על קשר לאורך כל התקופה. מדריכי ‘הקוביה’ יצאו בשעות הערב לקיים ‘סיירת חינוכית’, פגשו בני נוער וקיימו איתם מפגש ושיחה חינוכית ואחראית. בנוסף, החניכים והמדריכים השתתפו בפעילות עירונית של בניית סוכות לתושבים שזקוקים לסיוע. כמו בסגר הקודם, גם הפעם הצטרפו חברי קיבוץ ‘ארץ’ למערך המתנדבים העירוני של מחלקת הרווחה וסייעו בקניית והסעת תרופות לאזרחים מבודדים, חולים וקשישים ובמבצע ‘עידוד לבידוד’ בו נארזו וחולקו ערכות עם משחקים והפעלות לילדים חולי קורונה בעיר.

התנדבות בבתי חולים ובחקלאות במהלך הסגר
גם בגל הקורונה הנוכחי מתנדבי תיקון והמחנות העולים יצאו להדריך את ילדי הצוותים הרפואיים בבתי החולים רמב”ם, שיבא ומאיר. לצד פעילות חשובה זו, המתנדבים השתלבו גם בהתנדבות חקלאית ובסיוע למערך החירום בערים שונות התומכים באוכלוסיות פגיעות ואוכלוסיות בסיכון.