טקס עירוני לזכר הנערים שנרצחו ומעגלי שיח נגד גזענות בנצרת עילית

ביום רביעי האחרון, יזם צוות מועדון השכונתית בעיר טקס זיכרון לנערים שנרצחו ומעגלי שיח לנוער. בטקס לקחו חלק חניכות וחניכים מכל העיר לזכר ארבעת הנערים, וכנגד אלימות וגזענות.
תסנים חסן (16), חניכה לשעבר בתנועת המחנות העולים נשאה דברים בטקס:  “הייתי רוצה שאנשים יפסיקו להתעוור מכל המצב במדינה והשנאה שבוערת בה ויפסיקו להשתמש בגזענות והכללות בתור פתרון. שיחשבו מחוץ לקופסא ויבינו שהמלים שלהם פוגעות באנשים שהם בדיוק כמוהם... העם היהודי הוא עם שגדל וצמח מתוך סבל של גזענות. אסור למדינת ישראל להפוך לאנשים ששונאים עם שלם בגלל בודדים.

IMG_2632

לטקס במתנ”ס העירוני ע”ש ברקוביץ’ הגיעו יותר מ-40 בני נוער יהודים וערבים.
לאחר הטקס, התנהלו מעגלי שיח. בצל האירועים הקשים, מנחי המעגלים נתנו לנערות ולנערים מקום לפרוק פחדים וכעסים. זו הייתה הפעם הראשונה שבה בני נוער ערבים ויהודים ישבו ביחד ודיברו על הרגשות שלהם, ועיבדו את ההקצנה שחלה ביחס לאחר בחברה.

נמרוד, מדריך בשכונתית: “הייתי עד להפגנת כהנא חי ביום ראשון בערב, כדי להרחיק משם את חניכיי. הרוב שם היו נערים מבולבלים מהעיר שחיפשו לענות על הפחדים שיש להם. הקריאה לאלימות היא נגע רע, והחינוך היא הדרך להקטין את כוחה.”

צחי אריאלי רכז מחלקת הנוער העירונית: אני גאה שהחינוך בלתי פורמלי בעיר הגיב בצורה מהירה להתרחשויות שקרו בעיר במהלך השבוע. השיח היה מעמיק, ואנחנו מקווים שהצלחנו לייצר את תחילתו של תהליך של קבלת האחר והתמודדות עם המציאות המורכבת בנצרת עילית.

האירוע נוצר בשותפות יחד עם חיילי פרק המשימה, המחנות העולים, הנוער העובד והלומד, מועדון נענע, מועדון הפוך על הפוך ועוד. תכנית “עיר ללא אלימות”, וכן מחלקת הנוער העירונית

IMG_2661