ט”ו בשבט בבית קהילה נוף העמק

מעל 70 הורים, ילדים ותושבים פעילים השתתפו בחגיגות ט”ו בשבט שערך בית קהילה נוף העמק. האירוע עמד בסימן יומולדת 14 למועדון הילדים השכונתי ‘בית שוקו’, ובסימן פתיחת שעריו של מרכז הקיימות המקומי, שהחל פעילותו השנה בהפעלת עמותת ‘תיקון’ בשותפות עם המשרד להגנת הסביבה.

טו בשבט בית קהילה
האירוע היווה נקודת שיא, בתהליך שעשו תושבי השכונה עם צוות בית הקהילה וצוות אגף שפ”ע-שיפור פני העיר. התושבים תכננו והציעו כיצד לשפר את פני המרחב הציבורי והציגו את צרכי הגינון בשכונה. כתוצאה מכך, אגף שפ”ע התקין מערכת השקיה ותיקן מפגעים שהיו ברחוב.
בתחילת האירוע התאספו תושבי הרחוב לשתול פרחים וצמחי נוי בשטחי הגינה שברחוב. מירב יבדייב, תושבת השכונה מספרת: “עבדנו עם מורן ואיילת מבית הקהילה, כי אנחנו רוצים שהשכונה תשתנה… העיריה הכינה את הקרקע והביאו צמחים וביחד כל התושבים, עשינו עבודה יפה מאוד, אני מקווה שנדע לשמור על מה שנעשה וקוראת לכולם – בואו הצטרפו לעשייה.”
אהובה גובני- חגי, מנהלת מדור קהילה במחלקה לשרותים חברתיים של עיריית מגדל העמק, בירכה: “הפעילות היום היתה תענוג לעיניים, כשיש מעורבות של תושבים אפשר להזיז דברים בשכונה, רחוב נורית הוא דוגמה- אתם הזזתם דברים והשכונה כבר נראית אחרת”.
מורן בריסקר, רכזת בית הקהילה וחברת קיבוץ המחנכים במגדל העמק, אמרה: “זה אירוע מרגש עבורנו צוות התכנית, וגם עבורי אישית כתושבת בשכונה. אני רוצה לציין את השותפות העמוקה שיש עם הגורמים בעירייה, ולהודות גם לשותפים מהמשרד להגנת הסביבה, מקיבוץ משמר העמק ומהתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון.”

טו בשבט בית קהילה