חג של אור בקיבוץ משעול

ביום שני, נר שני של חנוכה, התקיימה חנוכת בית חגיגית לכבוד סיום שיפוץ בתי הילדים בקיבוץ. מ”מ ראש העיר, מר נתנאל טוויטו, כיבד בנוכחותו ובירך אותנו לכבוד החג, במילים חמות ומלאות הערכה. מ”מ ראש העיר הזכיר לנו שחג החנוכה הוא חג של אור וכי המעשה של חינוך גם הוא מעשה של הפצת האור. שירה צלניק, אמה של אביבית, המתחנכת בבית הילדים, הודתה לצוות חינוכי על העבודה הנפלאה, ובפרט על נשיאת המסגרות במהלך השיפוץ. אנו מודים, לעיריית נצרת עילית, על התמיכה הרבה, שהעניקו לנו בהגשמת חלום השיפוץ ולשותפים הנוספים שסייעו, בהם החטיבה להתיישבות.

תמונה חנוכת בית בתי ילדים

באותו הערב, קיבוץ משעול הצטרף לעשרות משפחות וארגונים בנצרת עלית והפך ל”בית מאיר” לחנוכה, פרויקט חגיגי וקהילתי של תוכנית עולמות. במסגרת האירוע אירחנו את הורי וילדי גן גפן, הגן בו מתחנכים ילדי הקיבוץ. באירוע הדלקנו יחד נרות חנוכה וציינו את החגים השונים הנחגגים כעת בקרב עדות ודתות שונות בעיר. רוזלי האורדובסקי מ’עולמות’ סיכמה במילים מרגשות, “הערכתי מאוד את האופן הביתי והחמים בו עברו הפעילויות. היה ערב עם המון אור ותקווה. בטוחה שלילדים אלה יהיה טבעי להיות בטוחים בתרבותם ולראות בתרבות האחרת מקור להעשרה ולא לאיום.”
בחג התקיימו אירועים נוספים רבים בבתי הספר, במרכזים החינוכיים ובכלל הפעילויות של ‘עמותת תיקון’ ושל ‘קבוצות הבחירה של המחנות העולים’. נאחל לכולנו חג אורים שמח ושנמשיך ביחד עם השותפים הרבים שלנו, למגר את החושך ולהפיץ את האור.