חברות וחברים מקבוצות הבחירה מדברים על שיתוף ומשימתיות, בכנס המטה השיתופי במשמר העמק

כ-15 חברים וחברות מקיבוצי המחנכים של בוגרי המחנות העולים השתתפו בכנס של המטה השיתופי לזכרו של אמרי רון, בנושא “שיתוף כדרך חיים לעתיד”, שהתקיים ב-23/10/14 בקיבוץ משמר העמק. מזה 12 שנים שקיבוץ משמר העמק שותף לעמותת תיקון ולקיבוצי המחנכים במגדל העמק ונצרת עילית, ומסייע לפעילות שאנו מקיימים בערים אלה. בשנים האחרונות נרקם גם קשר מיוחד בין בוגרי המחנות העולים לקיבוץ יטבתה, אשר מהווה בית לקיבוץ הכשרה צעיר של התנועה, ושותף לפעילות החינוכית בחבל אילות.
בדברים שנשאה בכנס, ציינה לימור סגל מנכ”לית תיקון וחברת קיבוץ משעול, כי “לאמרי רון היה חלק חשוב בשלבים הראשונים של יצירת הקשר בין משמר העמק אלינו, קשר של קיבוץ שיתופי ותיק עם קיבוץ מחנכים עירוני צעיר. זה היה חשוב לו,  ובכל תפקידיו הוא תמיד מצא זמן לשוחח איתנו ולעזור. הוא היה שותף גם לתהליך הארוך של חיפוש בית קבע לקיבוץ שלנו. לצערנו, בביתנו החדש בנצרת עילית הוא לא הספיק לבקר, אבל הרוח והערכים שלו עדיין חיים ונוכחים אצלנו. אנו מקווים שהקשר שיצרנו בעזרתו עם משמר העמק, יהווה מודל גם לקיבוצים נוספים”.
משמר העמק

דינה רביב-שסטצקי, שריכזה בשנים האחרונות את פעילות תיקון במגדל העמק וכן את הקשר עם קיבוץ משמר העמק, הנחתה בכנס קבוצת דיון על העבודה המשותפת במשימות חברתיות כמחזקת את השיתוף בקיבוץ. שוחחנו על המציאות הקיימת בקיבוצים השונים, על הרצון להעמיד מעשה משותף חברתי ועל הצורך להמשיך ולהתחנך כחברות וכחברי קיבוץ בנושא המעשה הקיבוצי והשיתופי.”שמחנו להשתתף בכנס ולתרום לו”, סיכמה תרצה, חברת משעול שהשתתפה בכנס, “היה מרגש לפגוש את השותפים והשותפות שלנו ממשמר העמק, מיטבתה ומהזרם השיתופי, ובכלל – לא מובן מאליו לפגוש ביום אחד כל כך הרבה אנשים שעוסקים בשיתוף ובעשייה חברתית”.