חברה בסחרור

בחודשים האחרונים החלו חברות קיבוץ ההכשרה בראשל”צ להוביל קבוצת שיח לצעירים. יעל נחום, ממובילות הקבוצה מספרת: כחברות בתנועת בוגרים יש לנו מגוון במות לשיחה, הבנה וביקורת על המציאות. לאורך השנים, התחלנו להבין, שלחברינו מהילדות ומהצבא, שאינם בתנועה, אין את הבמה הזאת, שחסרה להם השיחה בחייהם. וכך התחילו המפגשים של “חברה בסחרור”. בתחילה נפגשנו 5 חברים מהתנועה ומחוצה לה, ובהדרגה התחלנו להפיץ את השמועה מפה לאוזן ולהזמין את כל חברינו ושותפינו למפגשים”.
הקבוצה נפגשת כל שלושה שבועות בפאב, בבית קפה או בסלון של אחד החברים. במהלך המפגשים אנחנו משוחחים על נושאים שונים שנמצאים על סדר היום של החברה הישראלית – על הבחירות, על דמוקרטיה, על ברלין ועל ארגונים חברתיים, על תחושות של אנשים וחווית המציאות שלהם ועל היכולת שלנו להשפיע עליה.
אחת מחברות הקבוצה מספרת: “כל כך שמחתי לשמוע על המפגשים האלה. ביום יום שלי אני מרגישה שאין לי עם מי לחלוק מחשבות ותסכול. במפגשים אני פתאום נדרשת לחשוב וללמוד בצורה שקצת שכחתי שאני מסוגלת לה”.
“חברה בסחרור” פועלת כרגע בתל אביב. אנחנו מקוות שבשנה הבאה נצליח לקיים מפגשים מסוג זה במקומות נוספים ולהזמין לשיחה מגוון רחב יותר של אנשים.
IMG-20150513-WA0003 (4)