זוכרים את רצח רבין ומחזקים את הדמוקרטיה: מתנדבי שנת השירות “זמר” בפרויקט ייחודי ליום רבין במגדל העמק.

מתנדבי ומתנדבות ש”ש  “זמר”, הפועלים בתיכון אורט “רוגוזין” במסגרת תכנית יעדים, התגייסו להעביר פעילות לקראת יום הזיכרון לרצח רבין לכלל תלמידי שכבות י’ וי”א בביה”ס. הם הקימו תערוכה ייחודית, והזמינו את התלמידים לעבור פעילות בנושא: “קבלת השונה וקדושת החיים”. במסגרת הפעילות התלמידים סיירו בתערוכה, צפו בסרטון ושוחחו על תופעות של חוסר סובלנות ואלימות במדינה, לפני הרצח והיום.
באחת השיחות אמר תלמיד כיתה י’: “הפעילות גרמה לי להבין שיש הבדל בין חוסר הסכמה וביקורת לבין תגובה אלימה”.
פעילות רבין1

רכזת תכנית “יעדים”, ניבה לוריא ניצב, הוסיפה: “חברי שנת השירות הם צעירים אכפתיים ומסורים,שתורמים רבות לתוכנית יעדים. אני שמחה על כך, שבמועד חשוב זה הם יזמו פרויקט בית ספרי נרחב, בו העבירו לתלמידים מסר של שמירה על הדמוקרטיה, והתנגדות לאלימות ולגזענות. הפעילות התאפשרה בזכות סיגל וייס וניב דולב, אשר מלווים את חברי וחברות “זמר” לאורך השנה, וכן בזכות מעורבותם של עדה הרשקוביץ- רכזת חברתית, ונפתלי בין חיים- רכז המערכת, בבניית המהלך.
סיגל וייס, המלווה את המתנדבים בבית הספר, מספרת כי השקעתם בהקמת התערוכה ובהכנת הפעילות, השתלמה והפכה לפעילות משמעותית ומוצלחת.

קומונת שנת השירות “זמר” נוסדה לפני שנתיים בשיתוף פעולה בין תנועת הנוער “המחנות העולים”, עיריית מגדל העמק ועמותת “תיקון”. מתנדביה פועלים בעיר במסגרות חינוכיות שונות וביניהן תכנית “יעדים”.

פעילות רבין