המרכזים החינוכיים של עמותת תיקון בעת חירום

עמותת תיקון מחזקת את ידי חניכיה, בוגריה ומדריכיה שהם או קרוביהם נמצאים בחזית. כולנו תקווה לחזרתם ולחזרת כל החיילים בשלום ובמהרה הביתה.

בתוך המצב הביטחוני הקשה, בו נמצאים חיילי צה”ל וחלקים גדולים של תושבי ישראל תחת אש, מדריכות ומדריכי עמותת תיקון ממשיכים, ביתר שאת, לקיים את המפגש החינוכי בתכניות השונות. הצוותים פועלים מתוך מספר הנחות מוצא מרכזיות. האחת, שיש להמשיך ולהתעקש על מפגש חינוכי לילדים ובני נוער בימים אלו. השנייה, שיש להעצים את החינוך לסובלנות, לדמוקרטיה, ולמניעת גזענות. שלוש, שיש להתאים את התכנים החינוכיים למציאות הביטחונית (בעיקר באזורים הנמצאים תחת מתקפת הטילים) ולסייע לחניכות ולחניכים להתמודד עם המצב.

בשבועיים האחרונים כלל בתי החינוך שלנו הרחיבו את שעות הפעילות. בכולם, מקיימים המדריכים שיחות אוורור ועיבוד עם בני הנוער, ונותנים מקום לפחדים ולמתח שהם חשים. בצד זה, ממשיכים הצוותים להעביר פעילויות על שוויון ערך האדם, דמוקרטיה, וקבלת השונה.
הכפתור2

בבית חינוך הכפתור בראשון לציון, ממשיכים להגיע החניכים גם לאורך המבצע, אך הפעילות במועדון מתקיימת במתכונת מעט שונה מהרגיל. בוטלו פעילויות שיא, כגון, יציאה למימדיון, אך פעילות הקיץ הסדירה ממשיכה לקרות: מועדון הנוער נפתח 3 ערבים בשבוע. בנוסף אליו נפתח “מועדון ילדים” פעמיים בשבוע לילדי ד’-ו’, למגוון משחקים ופעילויות. גם הקבוצה הלומדת ממשיכה להתקיים.כמובן, שכל חניכי הכפתור עברו תדריך לגבי מיקומו של המרחב המוגן ותורגל תרגיל התפנות למרחב המוגן (כולל תרגיל אמת!).

הכפתור3