היי-טק בקיבוץ משעול

איילת, רובין ונדב הם “משעול מערכות מידע” – חברת תוכנה קטנה בבעלות קיבוץ משעול – קיבוץ המחנכים בנצרת עילית. קיבוץ המהווה חלק מרשת קיבוצי מחנכים בתנועת קבוצות הבחירה של המחנות העולים.
ב”משעול מערכות מידע” עוסקים בפיתוח ויישום של מערכת ERP Priority, שהיא מערכת המידע הנפוצה בארץ בקרב עסקים קטנים ובינוניים. עובדי/ת החברה הם חברי קיבוץ, ורווחיה מוקדשים לפעילות של “תיקון” העמותה של קבוצות הבחירה. משרדי החברה, יושבים בתוך קיבוץ משעול ומשם מתחברים העובדים ללקוחות ברחבי הארץ, ואף בחו”ל. החברה מספקת ללקוחות שירותי פיתוח, אפיון וניהול פרויקטים בתצורת עבודה של קבלנות משנה.
משעול  מערכות מידע

“משעול מערכות מידע” הוא ענף משמעותי מאוד. מהבחינה הכלכלית, הוא  מייצר רווחים, שעוזרים לממן את הפעילות החינוכית. מבחינה תעסוקתית, הוא מאפשר אופק תעסוקתי מאתגר לחברי/ות הקיבוץ. הבחירה בתכנות פריוריטי היא בחירה בענף תכנותי שיש בו הרבה מאוד עבודה, ומחסור במתכנתים.
בשנה האחרונה החליטו קרן נתן וקרן שח”ף בשיתוף עם תכנית קצ”ב לתמוך ב”משעול מערכות מידע”. לדברי איילת: “בשבילנו התמיכה היא מעין טלסקופ או משקפת שמאפשרת להרים את הראש מהכאן והעכשיו, להסתכל אל האופק ולראות מי אנחנו עכשיו, איפה אנחנו רוצים להיות, ומה צריך לעשות בשביל להגיע לזה. תכנית קצ”ב מאוד חידדה אצלנו את ההבנה שאנחנו עסק חברתי, ושזה דבר ייחודי. בסדנאות קצ”ב אני מקבלת כלים שיווקיים חדשים, שמאפשרים לי להציג אותנו ללקוחותינו כעסק חברתי, ובכך להגדיל את החיבור שלנו איתם וכמובן את ההכנסות”.