גרעין זמר של המחנות העולים פותח שנה

2 קומונות שנת השירות “גרעין זמר” של תנועת “המחנות העולים” החלו השבוע את שנת השירות שלהן בנצרת עילית ובמגדל העמק. הש”שנים הטריים ערכו סיורי אוריינטציה בערים, במהלכם שוחחו עם תושבים, עם מ”מ ראש עיריית נצרת עילית מר נתנאל טוויטו ועם ראש עיריית מגדל העמק מר אלי ברדה.  זו השנה השלישית בה יפעל גרעין זמר במגדל העמק והשנה הראשונה בה תפתח קומונה בנצרת עלית. בשתי הקומונות, יפעלו 25 מתנדבות ומתנדבים מכל רחבי הארץ. במהלך השנה הם יגורו יחד וידריכו מאות ילדים ובני נוער. הש”ש יפעלו במגוון מסגרות כגון: מועדון הקובייה ובית שוקו ובבקרים יתנדבו בתוך בתי הספר השונים.
זמר

יובל מירושלים שיגור בנצרת עלית מספר: ” היה לי מאוד מעניין בשיחה עם ראש העיר. יצאתי בתחושה שיש אוזן קשבת ושיש לנו חופש ליזום וליצור. זוהי עיר מאוד מיוחדת ומגוונת, והייתי רוצה לעזור להפיק את הטוב מהמגוון הזה. הייתי רוצה להרים פרויקטים שמשלבים תרבויות שונות מהעיר ומגשרים ביניהן.”
דנה מתל אביב לא שמעה על מגדל העמק עד שהגיעה לגרעין זמר. “יש  בתל אביב הרגשה של בועה וכתלמידה לא ידעתי הרבה על הישובים בצפון. עכשיו כשאני כבר מכירה את המקום הוא מאוד מוצא חן בעיני. גיליתי שהוא מאוד משפחתי וקהילתי. האנשים משדרים קרבה כלפינו מהרגע הראשון. זה מאוד שונה מתל אביב, שבה יש תחושה של חוסר קשר ומפגש בין התושבים”.
ניר רובין סירקין, רכז שנת השירות: “גרעין זמר הוא פרי של שיתוף פעולה בין כל אחת מהעיריות, תנועת המחנות העולים ועמותת “תיקון”. אנו מודים לעיריית מגדל העמק על השותפות המתמשכת בגרעין ומתרגשים לפתוח את השנה הראשונה שלנו בנצרת עילית. אנו מאחלים לש”שנים שנה מוצלחת.”