ברכות לאלי ברדה ראש עיר מגדל העמק על קבלת אות יקיר תנועות הנוער

לאחרונה הודיע משרד החינוך על זכייתו של אלי ברדה – ראש עיריית מגדל העמק – בפרס היוקרתי “אות יקיר תנועות הנוער, המוענק לראשי רשויות בודדים בכל שנה, כהוקרה על עשייתם בתחום תנועות הנוער ביישוביהם.
אנו ב”תיקון” מברכים מקרב לב את אלי על הזכייה, ומכירים מקרוב את העשייה שהובילה לה. בארבע השנים האחרונות היה אלי ברדה שותפנו במסע להקמת מחנה ייחודי של תנועת הנוער “המחנות העולים” במגדל העמק – הוא מועדון הקוביה. נשתף אתכם מעט בסיפור ההקמה והשותפות המיוחד הזה:
למדריכים הראשונים בקוביה, חברי קיבוץ המחנכים “המעגל החדש” במגדל העמק, היה חלום – להביא את פעילות תנועת הנוער שלנו “המחנות העולים” לבני הנוער במגדל העמק, באופן שמתאים למאפיינים הייחודיים של העיר. הם התחילו בקטן – עם שחרורם מצה”ל הם החלו להזמין בני נוער להשתתף בקבוצות חברתיות, שנפגשו אפילו ללא מקום קבוע. די מהר התגלה שייש ביקוש גדול לפעילות. בשלב זה פנינו לראש העיר, וביחד איתו רקמנו חלום של הכנסת פעילות תנועת נוער מגוונת ואיכותית במגדל העמק. אלי מיד זיהה את הפוטנציאל ונתן את מלוא הגיבוי לפרוייקט. אחרי שנה של עבודה משותפת עם מחלקות העירייה, קרן שח”ף וג’וינט-אשלים, קרם החלום עור וגידים, ו”הקוביה” יצאה לדרך – אותר ושופץ מבנה, ונפתחה פעילות משולבת של קידום לימודי, מועדון פתוח ומחנה של תנועת הנוער המחנות העולים. היום, כשהקוביה מכילה כ-140 חניכים בכיתות ד’-י”ב מכל גווני האוכלוסייה, ומהווה מודל מוביל ברמה הארצית, זהו זמן טוב להוקיר ולהגיד תודה לראש העיר ולשאר השותפים להקמה, וכמובן לאחל המשך צמיחה ועבודה משותפת פורייה!
קוביה