ביקור מנכ”ל הסוכנות היהודית בקיבוץ המחנכים משעול

ביום רביעי, 1/7/2015 התקיים ביקור של מר אלן הופמן, מנכ”ל הסוכנות היהודית לארץ ישראל, במתחם קיבוץ המחנכים העירוני ‘משעול’ בנצרת עילית. בביקור השתתפו גם מר נתנאל טויטו, ראש עיריית נצרת עילית בפועל, מר צור אורן, מרכז תכנית קצ”ב במחלקה לאקטיביזם חברתי בסוכנות וגב’ נעמה זלצמן, גם היא מהסוכנות. המשתתפים סיירו במתחם הקיבוץ העירוני וקיבלו הסבר מעמיק על אודות פעילות עמותת ‘תיקון’ וקבוצות הבחירה של המחנות העולים.
“ההחלטה לבצע את הפרויקט של שיפוץ מרכז הקליטה והפיכתו למתחם קיבוץ המחנכים ‘משעול’ הוכיחה את עצמה כהחלטה נכונה” אמר אלן הופמן במהלך הסיור. צור אורן הוסיף, כי “השותפות של הסוכנות היהודית בתכנית קצ”ב עם חברי קיבוץ מחנכים היא משמעותית מאוד ומהווה קרקע פורה ללמידה הדדית”.
ביקור סוכנות

נתנאל טויטו בירך על השותפות ארוכת השנים של העיר והסוכנות היהודית שבנתה, לדבריו, את נצרת עילית במהלך השנים ואף אפשרה את הפרויקט של בניית מתחם קיבוץ המחנכים ‘משעול’. עוד הוסיף טויטו כי: “הרשות, עמותת תיקון וקיבוץ המחנכים שותפים בהרבה מאוד תחומים וכי השינוי שהקיבוץ העירוני עשה בגזרתו בעיר הוא שינוי דרמטי ומשמעותי”.

יו”ר תיקון,ניר הרבורגר, סיכם את היום – “שיפוץ המבנה על ידי הסוכנות היהודית ומשרד נגב גליל יצרו מצב חדש וטוב בו כבר שנתיים לקהילה שלנו יש בית המהווה “משטח המראה חלוצי” למשימות רבות, כלפי נצרת עילית בפרט והחברה הישראלית בכלל. העבודה המשותפת עם הסוכנות לאורך השנים, במגוון אפיקים, מחזקת ומצמיחה את המעשה שלנו. אנו מברכים על השותפות הזו ומצפים להמשך עבודה פורה ומצמיחה”.